A felnőtt magyar bajnokság Körmöczy Zsuzsa nevét viselő női emlékversenyén az utolsó juniorévét töltő Nagy Adrienn (MTK, 2. kiemelt) folytatva könnyed sorozatát, a döntőt is simán nyerte a győri színekben szereplő 1. kiemelt Kovács Zita ellen.

Ez volt az MTK-s ifjú első felnőtt magyar bajnoki címe, s így edző-édesanya, az egykori többszörös magyar bajnok Csurgó Virág útján megtette az első lépést.

A férfiaknál a GYAC csapatában szereplő Makk Péter két játszmában nyert klubtársa, Marozsán Fábián ellen.

Párosban a Kéki Márk, Vörös Máté duó szerezte meg a bajnoki címet.

 

A Nemzeti Edzés Központ szombati programjában a férfiak kezdtek előbb, hiszen az elődöntők négy szereplője közül hárman a délutáni párosdöntőben is érdekeltek voltak.

Marozsán Fábián kiélezett, nagy csatát vívott Szintai Dávid ellen, s három 6:3-as szett volt a csata eredménye, s az 1. kiemelt Marozsán lépett a fináléba.

Makk Péter és Vörös Máté összecsapásán az első játszmát magabiztosan hozta Makk, a másodikban viszont jóval kiélezettebb volt a meccs. Vörösnek volt lehetősége az egyenlítésre, ám 5:4-nél elidegeskedte az előny szettnyerésre váltását, Makk egyenlített, s a következő két játékot is behúzta, így ő jutott a döntőbe.

 

Férfi selejtező, döntők:

Nagy Attila (Match Point, 1.) – Szellő Ádám (MTK, 8.) 4:6, 6:3, 6:2

Boros Attila (Tenisz Műhely) – Kincses Kristóf (Árpádföld) 6:4, 7:6(7)

Balogh Bálint (Siófoki Spartacus, 3.) – Máthé Gábor (DEAC, 5.) 7:6(4), 6:4

Sztasák Jonatán (MTK) – Kenyeres Ádám (Paksi SE) 6:4, 6:4

Női selejtező:

Varga Viktória (Marso TC, 3.) – Bodó Blanka (MTK) 6:2, 6:3

Finak Eszter (Petőfi és Fia) – Zöldi Alíz (Marso TC, 4.) 6:2, 6:3

FŐTÁBLA

 

Női egyes

  1. forduló:

Kovács Zita (GYAC, 1.) – Danko Vanesa (MTK, WC) 6:4, 2:6, 6:1

Wiandt Viktória (SZVUK SE) – Finak Eszter (Petőfi és Fia, Q) 6:1, 6:1

Szalai Réka (Game Tennis) – Komiszár Lilla (DUSE) 6:2, 6:1

Matkó Réka (Future TT) – Földeák Kata (MTK, 6.) 6:2, 6:3

Fárbás Réka (MTK, 3.) – Kállai Szófia (Pasarét) 6:1, 6:1

Varga Viktória (Marso TC, Q) – Kurdi Dóra (Panakor, Q) 6:4, 7:6(10)

Müller Nikoletta (Budaörs) – Szabó Laura (Gyöngy TSC) 6:2, 7:5

Kántor Anna (MTK) – Molnár Kitti (Metro RSC, 8.) 6:2, 6:4

Horváth Adrienn (Game Tennis, 5.) – Bodó Blanka (MTK, LL) 6:3, 6:1

Gécsek Fanni (MTK) - Faludi Vivian (Future TT, WC) 6:0, 6:0

Nagy-Békési Bíborka (GYAC, WC) – Szabó Zsófia (Építők TK) 6:3, 6:4)

Petrova Anastasia (MTK, 4.) – Bartha Panna (Pécs VTC) 6:7(3), 6:4, 6:3

Dávid Cintia (SZVUK SE, 7.) – Pécsi Réka (Római TA, WC) 6:3, 6:4

Punyi Anna (Budaörs SC) – Mihálka Zsófia (Alfa TI) 7:5, 3:6, 6:2

Major Stella (Gellért SE, Q) – Salamon Eszter (Marso TC) 6:2, 5:7, 6:2

Nagy Adrienn (MTK, 2.) – Csordás Boglárka (Panakor) 6:0, 6:1

  1. forduló:

Kovács – Wiandt 6:3, 6:1

Matkó – Szalai 5:2, sérülés

Fárbás – Varga 6:1, 6:2

Kántor – Müller 6:0, 6:4

Horváth – Gécsek 6:4, 7:5

Petrova – Nagy-Békési 6:0, 6:3

Dávid – Punyi 6:2, 6:1

Nagy – Major 6:0, 6:0

  1. forduló:

Kovács – Matkó 6:2, 3:6, 6:2

Fárbás – Kántor 7:6(4), 6:1

Petrova – Horváth 6:4, 6:4

Nagy – Dávid 6:1, 6:0

Elődöntő:

Kovács – Fárbás   6:3, 6:2     

Nagy – Petrova  6:2, 6:1      

Döntő:

Nagy Adrienn (MTK, 2.) – Kovács Zita (GYAC, 1.) 6:1, 6:1

 

Női páros

  1. forduló:

Fárbás Réka, Földeák Kata (MTK, 1.) – bye

Göböl Edina, Sulyok Kata (BEAC, Városmajor) – bye

Bartha Panna, Kántor Anna (Pécs VTC, MTK, 3.) – bye

Müller Nikoletta, Szalai Réka (Budaörs, Game Tennis) – Salamon Eszter, Zöldi Alíz (Marso TC) 4:6, 6:0, 11-9

Csordás Boglárka, Pécsi Réka (Panakor TK, Római TA) –Bodó Blanka, Mihálka Zsófia (MTK, Alfa TI) 3:6, 7:6, 10-6

Dávid Cintia, Wiandt Viktória (SZVUK SE, 4.) – bye

Kurdi Dóra, Matkó Réka (Panakor TK, Future TT) – Finak Eszter, Kállai Szófia (Petőfi és Társa, Pasarét TK) 6:1, 6:3

Bukta Ágnes, Gécsek Fanni (MTK, 2.) – bye

  1. forduló:

Fárbás, Földeák – Göböl, Sulyok 6:3, 6:3

Bartha, Kántor – Müller, Szalai jn.

Dávid, Wiandt – Csordás, Pécsi 7:5, 7:6(4)

Bukta, Gécsek – Kurdi, Matkó 6:4, 6:3

Elődöntő:

Fárbás, Földeák – Bartha, Kántor 6:1, 6:3

Bukta, Gécsek – Dávid, Wiandt 6:3, 6:2

Döntő:

Bukta Ágnes, Gécsek Fanni (MTK, 2.) – Fárbás Réka, Földeák Kata (MTK, 1.) 6:3, 6:4

 

Férfi egyes

  1. forduló

Marozsán Fábián (GYAC, 1.) – Szappanos Márton (Kőszegi SE, WC) 6:3, 6:2

Balogh Bálint (Siófoki Spartacus, Q) – Sztasák Jonatán (MTK, Q) 6:2, 6:3

Noszály Sándor (Diego SE, WC) – Szombathelyi Benedek (Game Tennis, WC) 6:4, 7:5

Szendrői László (Budaörs SC, 8.) – Balla Péter (Pasarét TK) 6:4, 3:6, 6:1

Szintai Dávid (MTK, 3.) – Hermán Benedek (Vasas SC) 6:4, 6:2

Varga-Tóth Olivér (Budaörs SC) – Koczka Patrik (Co-Op Star, WC) 6:4, 6:3

Sallay Péter (Bregyó TE) – Nagy Attila (Match Point, Q) 6:2, 6:2

Hornung Iván (BBTC, 7.) – Kenyeres Ádám (Paksi SE, LL) 6:1, 6:3

Kis-Balázs Rafael (BBTC, 6.) – Fajta Péter (GYAC) 4:0, jn.

Buzonics Dominik (Tenisz Műhely) – Szebeni Dániel (Római TA) 7:5, 6:3

Deli Mihály (Tenisz Műhely) – Boros Attila (Tenisz Műhely, Q) 6:2, 6:4

Vörös Máté (MTK, 4.) – Kisantal Dominik (GYAC) 6:1, 6:3

Makk Péter (GYAC, 9.) – Nyárádi Csanád (MESE) 6:0, 6:0

Kéki Márk (Panakor TK) – Metykó Mátyás (Római TA) 6:0, 6:1

Cseresznyés Máté (MTK) – Héjjas Csongor (Római TA) 7:6(5), 3:6, 6:0

Zeljenka Martin (Fagyas TK, 5.) – Kincses Kristóf (Árpádföld, LL) 6:1, 6:1

 

  1. forduló

Marozsán – Balogh 6:1, 7:5

Szendrői – Noszály 6:1, 6:4

Szintai – Varga-Tóth 6:2, 6:2

Sallay – Hornung 6:4, 4:6, 6:3

Buzonics – Kis-Balázs 6:4, 4:6, 6:3

Vörös – Deli 6:2, 6:3

Makk – Kéki 6:0, 6:2

Zeljenka – Cseresznyés 6:7(3), 6:4, 7:5

  1. forduló:

Marozsán – Szendrői  6:0, 6:1

Szintai – Sallay  1:6, 6:2, 6:3            

Vörös – Buzonics 6:1, 1:0, sérülés          

Makk – Zeljenka 6:1, 6:2

Elődöntő:

Marozsán – Szintai   6:3, 3:6, 6:3

Makk – Vörös 6:2, 7:5 

Döntő:

Makk Péter (GYAC, 9.)   Marozsán Fábián (GYAC, 1.)  6:4, 6:4                 

 

Férfi páros

  1. forduló

Makk Péter, Marozsán Fábián (GYAC, 1.) – Noszály Sándor, Szintai Dávid (Diego, MTK) 6:2, 6:2

Haunold Máté, Varga-Tóth Olivér (MTK, Budaörs SC) – Szombathelyi Benedek, Zsigrai László (Game Tennis, Match Point) 6:4, 6:2

Cseresznyés Máté, Kisantal Dominik (MTK, GYAC, 3.) – Boros Attila, Kincses Kristóf (Tenisz Műhely, Árpádföld) 6:2, 6:1

Balla Péter, Buzonics Dominik (Pasarét TK, Tenisz Műhely) – Boros Attila, Visontai Márk (MTK) 6:0, 6:1

Deli Mihály, Hermán Benedek (Tenisz Műhely, Vasas) – Hornung Iván, Kis-Balázs Rafael (BBTC) 3:6, 6:4, 12-10

Belkovics Achilles, Sztasák Jonatán (MTK) – Czigler Bálint, Szebeni Dániel (Római TA, 4.) 1:6, 6:4, 12-10

Nyárádi Csanád, Szellő Ádám (MESE, MTK) – Dobák Bálint, Káplán Krisztián (UNIK SE) 2:6, 6:4, 10-5

Kéki Márk, Vörös Máté (Panakor, MTK, 2.) – Kenyeres Ádám, Nádasdy Bence (Paski SE, SZVUK SE)) 6:0, 6:0

  1. forduló

Makk, Marozsán – Haunold, Varga-Tóth 6:0, 6:1

Balla, Buzonics – Cseresznyés, Kisantal 6:7(4), 6:4, 10-5

Deli, Hermán – Belkovics, Sztasák 6:4, 7:5

Kéki, Vörös – Nyárádi, Szellő 6:2, 6:2

Elődöntő:

Makk, Marozsán – Balla, Buzonics játék nélkül, Buzonics sérülése miatt

Kéki, Vörös – Deli, Hermán 6:4, 6:4

Döntő:

Kéki Márk, Vörös Máté (Panakor, MTK, 2.) – Makk Péter, Marozsán Fábián (GYAC, 1.)  5:7, 6:3, 11-9

marozsanmakk voroskeki 2019 obAz ezüstérmes Marozsán, Makk duó és a győztes Vörtös, Kéki páros

FaLang translation system by Faboba
Federer és Nadal

Pályakereső